Solární plachta Cornisun - fotogalerie

bazen 5,5 x 9,1 solární plachta Cornisun

Soukromý bazén 5,5 x 9,1 m. Plachta je v pruzích šíře 200 cm, umístěná napříč bazénu. Srolování pruhů bez navijáku zvládne manželka a dokonce i šestiletý syn našeho zákazníka.
Pruhy plavou vedle sebe, neměli by se překrývat, kvůli větru. Pokud by se překrývali, mohl by vyčnívající plachtu lépe vzít vítr. Také při srolování by to dělalo problém, protože by se s jedním pruhem táhl i překrývající pruh.


bazén 5 x 10 m solární plachta Cornisun

Soukromý bazén 5 x 10 m. Plachta je svařená ze dvou pruhů o šíři 150 cm a jednoho 200 cm, protože zákazník používá na srolování naviják. Na zakrytí schodů používá plachtu 2 x 3 m.

Ceny a objednávka solární plachty Cornisun >>>


solární kruh 200 cm Vířivá vana solární plachta Cornisun

Vířivá vana se solární plachtou Cornisun. Zákazník nám k tomu napsal:
Dobrý den,
posílám fotografii a rád přidém i nějaké zkušenosti. Minulý týden (velká horka) se voda ohřívala z 28 na 32 - 33 stupňů, tento týden se ohřívá z 25 na 30. To vše za asi 5 hodin (dopoledne je vířivka ve stínu). Takže spokojenost!

Ceny a objednávka solární plachty Cornisun >>>


solární kruh 150 cm vířívá vana

Vířivka průměr 150 cm. Plachta zabraňuje ochlazování vody v noci a zároveň se ve dne voda sluncem ohřívá. Nemusí se proto tolik dohřívat před použitím.

Ceny a objednávka solární plachty Cornisun >>>


solární plachty Cornisun čirá transparentní

K této fotografii nám náš zákazník napsal:
Velmi vstřícné jednání a ochota dodat solární plachtu i vcelku v atypickém rozměru na navíjecí rollo. Nikdy jsme neměli tak teplou vodu s modrou ani černou solární plachtou jako máme teď s plachtou průhlednou od Vás a užíváme si tak díky Vám denně luxusní vodu v bazénu.


Solarni plachta Cornisun kruh 600 cm

Solární plachtu Cornisun - kruh o průměru 600 cm, používá náš zákazník na ostrově Tenerife (Kanárské ostrovy) pro ohřev bazénu a také kvůli velkému odparu vody, protože ta je na ostrově hodně drahá.


Solární plachta Cornisun ve Španělsku

Solární plachta Cornisun svařená do jednoho kusu, kterou používá náš zákazník u domu ve Španělsku.


Solarni plachta Cornisun bazén 6 x 12 m

Solární plachta Cornisun na bazénu 6 x 12 m u penzionu Anita - Vranov. Plachta je ve třech oddělených pruzích 2 x 12 m, pro jednodušší srolování BEZ NUTNOSTI navijáku, který majitel penzionu nechce používat, z důvodu bezpečnosti návštěvníků (zejména dětí) u bazénu.


Solarni plachta Cornisun bazén 4 x 9,3 m

Soukromý bazén 4 x 9,3 m. Plachta je svařená ze dvou pruhů o šíři 200 cm, protože zákazník používá na srolování naviják.


hotel Port Máchovo Jezero bazén solární plachta Cornisun

Realizace v roce 2016 - hotel Port Máchovo Jezero. Plachta je svařená do dvou pruhů, každý o šíři 3,6 m a délce 15 m. Jelikož u Máchova jezera většinou fouká silný vítr, jsou přes plachtu po stranách a křížem nataženy tzv. gumicuky.


Solární plachta Cornisun průhledná

Průhledná plachta pouští slunce do vody a ta se ohřívá až ke dnu. Vzestup teploty vody je až o 4°C za den. V noci se voda díky plachtě ochlazuje pouze o 0,5 až 1 °C.


Solární plachta Cornisun kruh bazén 360 cm

Pro zjednodušení manipulace jsou solární kruhy CorniSun dělené, což ocení především ženy. Do průměru bazénu 400 cm jsou ze dvou kusů (viz obrázek). U větších bazénů ze tří kusů. Např. kulatý bazén o průměru 600 cm, má střední pruh šíře 200 cm a dva boční půlkruhy. Plachtu tak sundají z bazénu i děti.
Plachta se může, ale nemusí překrývat. Je lepší, pokud leží pruhy vedle sebe, protože pokud zafouká vítr, nedostane se pod plachtu.


Solarni kruhy Cornisun na bazén

Solární kruhy CorniSun jsou využívány na větší bazény z důvodu velmi jednoduché manipulace a snadného nasouvání na hladinu. Zde jsou na bazénu 3 x 6 m použity kruhy o průmeru 150 cm.


Solarni kruhy Cornisun na velký bazén

Maminky s malými dětmi oceňují bezpečnost solárních kruhů. Při pádu dítěte nebo zvířete do bazénu se kruhy rozjedou po hladině a dítě se dostane nad hladinu.


Cornisun solární plachta průhledná venkovní bazén

Solární plachta CorniSun je průhledná, transparentní. Slunce ohřívá vodu až ke dnu bazénu a ta vystoupá během několika slunečných dní na 28°C i více. Zároveň se v noci pomaleji ochlazuje.


SOLARNI PLACHTA NA BAZENU PRUHLEDNA

Solární plachta CorniSun po položení na hladinu zabraňuje odpařování vody z bazénu a tím významně omezuje její ochlazování. Snižují se tak náklady na ohřev vody a na odvlhčování okolních prostor. Bazén Motýlek - Praha Letňany, pro výuku plavání maminek s dětmi. Voda je ohřívána na 32°C a tak je úspora energie na ohřev, při použití bublinkové plachty, značná.


solarni kruhy CorniSun solarni plachta Cornisun slozene 700 x 360

Solární kruhy se po odstranění z hladiny složí na čtvrtiny a uloží nejlépe do stínu. Nikdy je nenechávejte na přímém slunci, pokud neleží na hladině bazénu.


solarni plachta Cornisun hotel SEN Senohraby

Pokrytí bazénu 9 x 19 m solární plachtou CorniSun v hotelu SEN**** Senohraby.
Při položení plachty na hladinu během doby, kdy není bazén v provozu, došlo k úsporám v ohřevu vody v částce vyšší než 300 000 Kč/rok. Modrou plachtu jsme dodávali pouze do vnitřních prostor.


naviják solární plachty Cornisun přenosný

Navíjení dlouhých pruhů solární plachty šíře 2 m na velkých bazénech usnadňuje naviják. Navinutou plachtu je možno sundat z navijáku a uskladnit mimo prostor bazénu. Naviják je lehký a přenosný. Nepřekáží u bazénu a nehrozí tak úraz koupajících se osob.
Foto navijáku u venkovního bazénu rekreačního střediska Ministerstva Vnitra, kde využívají naši plachtu.


solární plachta cornisun na bazénu hotel Priessnitz

Pokrytí bazénu 7,5 m x 17 m solární plachtou CorniSun v hotelu Priessnitz - lázně Jeseník.Kromě úspor při ohřevu vody, došlo k vyřešení nedostatečného odvětrávání prostor a vysoké vlhkosti v okolí bazénu a přilehlých prostorách. Voda se během noci díky plachtě neodpařuje (snížení o 90 %) a snižuje se vlhkost vzduchu.
Modrou plachtu jsme dodávali pouze do vnitřních prostor.


Navíjení solární plachty cornisun na naviják hotel Priessnitz

Hotel Priessnitz - lázně Jeseník. Navíjení dlouhých pruhů solární plachty usnadňuje naviják.Obsluhu navijáku, natažení i svinutí plachet, zvládne jedna osoba a to i žena. Modrou plachtu jsme dodávali pouze do vnitřních prostor.


Hotel Priessnitz Jeseník solární plachta Cornisun

Navinutou plachtu Cornisun je možno i s navíjecí tyčí odnést mimo prostor bazénu. Ve vertikální poloze z ní vyteče voda a zabrání se tak případnému rozmnožení plísní. Po opětovném nasunutí plachty na hladinu bazénu, ji ve vodě obsažený chlor dezinfikuje.


solární plachta cornisun bazén hotel Priessnitz Jeseník

Uložení pruhů svinutých plachet a navijáku v hotelu Priessnitz Jeseník. Naviják je postaven vedle plachet a nezabírá tak místo u bazénu. Na zakrytí bazénu jsou použity 3 pruhy šíře 200 cm a jeden pruh šíře 150 cm.
Modrou plachtu jsme dodávali pouze do vnitřních prostor.


Máte hotel s bazénem a nechcete již platit obrovské sumy peněz za ohřev vody, chemické prostředky, ventilaci a klimatizaci okolních prostor?

Zavolejte nám na tel.: 774 376 464 a zeptejte se na možnost zakrytí Vašeho bazénu solární plachtou Cornisun.

Zpět do obchodu